Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

Recepce ozařoven
+420 597  374  300
CZE ENG

  CYBERKNIFE  OSTRAVA

Za pomocí z Prahy do Ostravy

Vážený pane docente, milí kolegové v onkologickém týmu!

Je tomu více než rok, kdy jsem se vrátila z Ostravy domů. Odstranili jste mi z jater dvě velké metastázy a věřím, že jste mi doslova zachránili život. Cítím se velmi dobře, játra jsou čistá, ztratil se i primární nádor v prsu. Zázrak. Zázrak?

Před 2 lety byl nádor s metastázami náhodně objeven. Jako mnoho lékařů, i já jsem ignorovala preventivní vyšetření a tak se stalo to, co se stalo. A následovalo zemětřesení. První onkoložka, která nález viděla, mi sdělila, že už se pro mě nedá nic dělat. Moje dcera mě doprovázela a vše nahrávala na mobil. Hrůza! Hekticky jsem hledala pomoc. Navštívila jsem dva věhlasné hepatochirurgy, oba okamžitě souhlasili s rozsáhlou resekcí jater poté, co bude provedena kompletní ablace prsů. V duchu jsem sepisovala závěť, polykala zrnka chlorelly, popíjela zelený ječmen a načetla několik budhistických knih.

Potom jsem navštívila paní docentku Tesařovou. Skvělá, moudrá, vzdělaná... Zakázala všechny radikální výkony, nasadila hormonální léčbu, dala mi naději na kus života/nikoli na vyléčení/. Jsem jí za to vděčná. Zklidnila jsem se natolik, že jsem zase začala přemýšlet vlastní hlavou.

A potom jsem našla na internetu informace o vzácném přístroji, který umí odstranit metastázy. Zavolala jsem, napsala a během 10 dnů jsem byla objednána do Ostravy - Poruby.

Moc ráda na tu dobu vzpomínám. Nikdy předtím jsem neležela v nemocnici, tak ani nevím, jak to chodí jinde, ale tady jsem si připadala jako na dovolené. Hezké prostředí, velmi příjemný personál, vycházky v krásném parku, příběhy pacientů, kteří neztratili naději...

Doslova jsem se těšila na každé setkání s obrovským bílým robotem. Jako na zjevení z jiného světa. V pozadí hraje příjemná, uklidňující hudba, já ležím pohodlně na lehátku a kolem mě krouží to zvláštní stvoření, něco si brouká a já cítím lehké šimrání v místě, kde je moje nemoc..

V duchu s ním rozprávím, prosím o pomoc, tisíckrát mu děkuji....

Tak to bylo v Ostravě.

A teď zpátky do Prahy. Hned druhý den jsem šla do práce. Nic mi nebylo. Pracuji na velké pražské poliklinice. Kolegové se ptali, kde jsem byla a představte si, že NIKDO z nich nevěděl, co je cyberknife.

Docházím na onkologii /tedˇ už po půl roce/, kde poměrně dlouho čekám a vidím kolem sebe mnoho, mnoho utrpení. Pravda, ženy jsou většinou statečné a tak jako já - doufají. Jsme ve skvělých rukách paní docentky, máme špičkovou péči. Ale co když je někde ještě nějaká možnost, tak účinná a tak šetrná, jako byl můj velký bílý přítel? A proč není tady, aby pomáhal více lidem? Proč o něm běžný lékař neví? Co by se mnou bylo, kdybych neměla to štěstí a neodjela do Ostravy?

Paní docentka říká, že mi pomáhají hormonální léky. Já říkám, že mi pomohl kybernetický nůž v Ostravě. A pomáhá mi dál tím, že existuje a že o něm vím a že vím o skvělých lidech, kteří hledají další a další možnosti, kteří to nevzdávají, navzdory tlakům omezených politiků a nelehké době.

Mimochodem, pane docente, četla jsem, že v Seattlu  už odstranili pomocí cyberknife nádor v prsu. Ale vy o tom jistě dobře víte a brzy to pro Vás a Váš tým nebude problém.

Tak ještě jednou zdravím do Ostravy a děkuji. Mnohokrát děkuji...

H.P., Praha

Kde nás najdete?

Adresa

Fakultní nemocnice Ostrava
17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba
GPS: 49° 49' 36" N / 18° 09' 40" E
Tel.: 59 737 11 11, E-mail: fno@fno.cz

Návštěvní hodiny

Denně od 15.00 do 18.00 hod.

Mapa areálu