Rychlý kontakt (ústředna) 597 371 111

Recepce ozařoven
+420 597  374  300
CZE ENG

  CYBERKNIFE  OSTRAVA

Rakovina prostaty

Dovolte mi, abych Vám popřála příjemné prožití závěru letošního roku a především do nového roku 2015 jen to nejlepší, hodně štěstí a radosti ze života :). Zároveň bych Vám ráda z celého srdce poděkovala za to, že jste mého tátu přijali do léčby nádoru prostaty na Vašem pracovišti. Před rokem, právě v tomto čase, jsme s ním celá rodina prožívali obavy z nemoci a hledání varianty, jak se s ní co nejlépe „vypořádat". Jak ukazují výsledky pravidelných kontrol u ošetřujícího lékaře, hodnoty PSA stále klesají a prognóza se zdá být optimistická.

Děkuji Vám za každý den, který díky Vám mohl táta v uplynulém roce prožít naplno, bez zbytečných bolestí a těžkých trvalých následků. Léto strávil s vnoučaty, dokončuje renovaci dalšího motocyklu – veterána, snaží se snad ještě více než kdy jindy předtím, užívat života.

Děkuji všem, lékařům, sestřičkám pracoviště CN, všem, kteří se na jeho léčbě se podíleli.

Vaší práce si velice vážím. Děláte pro "své" pacienty mnohem, mnohem více, než je v této zemi běžné a obvyklé.

Můj respekt, obdiv a díky patří Vám všem.

Ráda bych vyjádřila podporu celému projektu CyberKnife, všem, kteří jste společně ho vytvořili a vložili do něho svoji energii a schopnosti. Přeji Vám, abyste měli stále dostatek vůle a sil a nenechali se „sežrat" především „byrokratickými" praktikami, které bez jakékoli úcty k životu ničí práci druhých. Jsou horší, než rakovina sama, živí se tupostí, kalkulacemi pseudoúspor a vyrůstají na lidském neštěstí a bolesti.

Všem pacientům pak přeji, aby se o Vašem pracovišti CyberKnife a metodách léčby dozvěděli včas a také, aby neměli obavy zvolit právě tuto metodu léčby. Důsledky ozáření CyberKnife při léčbě karcinomu prostaty jsou (jak jsem u tatínka měla možnost poznat) z hlediska vnímání pacienta nevýznamné (pálení, řezání) a především krátkodobé. Do měsíce je opět schopen normálního běžného života, bez jakýchkoliv negativních přetrvávajících zdravotních potíží. Pozitivní efekt zákroku je dle lékařských kontrol evidentní. CyberKnife umožňuje díky technologií léčby zachování kvality, jakou žádná jiná u nás dostupná metoda neposkytuje.

Díky lidskému a citlivému přístupu dáváte pacientům pocítit, že v tom nejsou sami, pomáháte jim ve chvílích, kdy jsou ochromeni strachem a obavami zde dnů příštích, dáváte jim šanci se uzdravit bez zbytečného utrpení a dlouhodobého vyřazení, bez negativních trvalých důsledků léčby.

Kéž by se Vám každému, kdykoliv budete potřebovat, dostalo minimálně stejně takové podpory a pomoci.

J.B., Praha

Kde nás najdete?

Adresa

Fakultní nemocnice Ostrava
17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba
GPS: 49° 49' 36" N / 18° 09' 40" E
Tel.: 59 737 11 11, E-mail: fno@fno.cz

Návštěvní hodiny

Denně od 15.00 do 18.00 hod.

Mapa areálu