Z Prahy za pomocí do Ostravy

Na začátku byla Hippokratova přísaha. I já jsem ji složila. Za téměř pětatřicet let své lékařské praxe jsem potkala nespočet pacientů, konzultovala možná se stovkou kolegů. Ale až teď jsem pohlédla, poprvé v životě, neboť jsem si zakládala na vlastním zdraví, na rub této mince. Ten obraz byl horší, než bych jen pomyslela.

Když děláte svou práci takřka každý den, nepřijde vám na ní nic mimořádného a zvláštního. A snadno se zapomene jiný Hippokratův citát, že "Medicína je nepochybně nejšlechetnější ze všech " umění" a že "Jediným velkým lékařským uměním je vyléčit pacienta a je lhostejno, jakým způsobem se to podaří." Dnes říkám - svatá pravda.

Poprvé v životě jsem se rozjela do Ostravy a rovnou hledat pomoc. Jsem šťastná, že jsem ji u vás, v Porubské nemocnici na onkologii, našla. Člověk nemůže nikdy odpovědně říci, že má vyhráno. Může však odpovědně posoudit, co pro něj udělali lékaři a veškerý personál, sestřičkami počínaje, recepčními pak konče. Děkuji Vám všem za to. Děkuji, měla jsem pocit, že mám snad kolem sebe tu nejlepší rodinu.

Herakleitos jednou řekl : "Díky nemoci známe hodnotu zdraví, díky zlu hodnotu dobra, díky hladu sytost, díky únavě odpočinek." Já jen dodám, že díky hrozivé diagnóze znám dnes hodnotu práce porubského týmu onkologické kliniky.

Je mi dobře, pracuji a moc vám všem děkuji!

5. 9. 2014

MUDr. H. P., Praha

Kde nás najdete?

Fakultní nemocnice Ostrava
17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba
GPS: 49° 49' 36" N / 18° 09' 40" E
Tel.: 59 737 11 11, E-mail: fno@fno.cz

Návštěvní hodiny

Denně od 15.00 do 18.00 hod.

Mapa areálu