Proč Fakultní nemocnice Ostrava?

Onkologické centrum FNO patří ve střední Evropě ke špičce v oboru a garantuje pacientům širokého okolí nejmodernější léčbu podle světových standardů. Kromě toho je součástí sítě třinácti specializovaných onkologických center v České republice a největším onkologickým pracovištěm v Moravskoslezském kraji.

Centrum má k dispozici nejmodernější techniku, mimo jiné dva lineární urychlovače s vysokoenergetickými fotony a urychlenými elektrony, virtuální simulátor, brachyterapii s vysokým dávkovým příkonem, a týmy špičkových odborníků.

V průběhu rekonstrukce byla modernizována Onkologická klinika FNO i Klinika nukleární medicíny FNO, velmi podstatnou součástí rekonstrukce bylo rozšíření Onkologické kliniky FNO o novou ozařovnu, která vytváří zázemí pro CyberKnife. Nyní jsou k dispozici větší čekárny, větší aplikační místnosti pro chemoterapii, v ambulancích je zaveden elektronický systém pořadníku pacientů. Je vytvořeno hematologické lůžkové oddělení, jednotka intenzivní onkologické péče přejde pod Ústav klinické hematologie, což výrazně zkvalitní péči o pacienty se zhoubnými nádory krvetvorby. Onkologická klinika se pak soustředí především na léčbu ostatních zhoubných nádorů s důrazem na radiační onkologii, kde patříme ke špičkám v oboru.

Ostravský tým lékařů, fyziků a radiologických asistentů má za sebou školení ve Spojených státech, přímo v tréninkovém centru Accuray, výrobce CyberKnife.

Kde nás najdete?

Fakultní nemocnice Ostrava
17. listopadu 1790, 708 52 Ostrava-Poruba
GPS: 49° 49' 36" N / 18° 09' 40" E
Tel.: 59 737 11 11, E-mail: fno@fno.cz

Návštěvní hodiny

Denně od 15.00 do 18.00 hod.

Mapa areálu