Aktuality 2013

Za rok 2013 náš CyberKnife ošetřil nejvíc pacientů na světě s diagnózami mimo mozek. Stali jsme se tak světovou jedničkou v počtu tzv. extrakraniálních pacientů! Přednosta onkologické kliniky doc. Feltl převzal 16.1.2014 ve francouzském Divonne les Bains oficiální ocenění firmy Accuray, výrobce CyberKnife. Děkujeme všem, kteří nám k tomuto úžasnému prvenství pomohli, zejména spolupracujícím pracovištím odesílajícím pacienty.

Duben 2013

Naše pracoviště se stalo oficiálním školicím centrem pro CyberKnife. Noví uživatelé CyberKnife z celého světa tak budou mít možnost se v Ostravě učit správné klinické praxi od výběru pacientů přes plánování léčby, definici cílového objemu až po vlastní terapii. Aktuálně máme již zájemce z prvních dvou pracovišť - jednoho z Evropy, druhého z Asie. Jde o významné ocenění naší téměř tříleté práce ve stereotaktické radioterapii.

Od 4.2. jsme již v plném provozu, děkujeme všem pacientům za trpělivost a pochopení.